Grill przy wędzarni - Wędzarnia na działce z grillem - budowa-funkcjonowanie-Władysławowo

Szukaj
Przejdź do treści

Menu główne:

Grill przy wędzarni

Budowa grilla jako funkcjonalnego elementu wędzarni.
Po zakończeniu prac nad swoją wędzarnią  stwierdziłem, że w i miejscu półki powinien znajdować się grill, który  oprócz swoich standardowych funkcji pozwoli mi na większą funkcjonalność  podczas wędzenia. Mianowicie, można go rozpalić tak by dawał dym i na  czas rozpalenia pieca i nagrzania komory powiesić w nim wędzonki do  obsuszania. Latem idealna sprawa, wędzonki obsychają a insekty nie mają  do nich dostępu. I o to własnie chodzi. Potem okazało się, że zastosowań  grilla jest dużo więcej ale o tym na innych stronach. Jak tylko zrobiło się w miarę ładnie, pogoda słoneczna, temperatura ok. 15-18  stopni, postanowiłem zrealizować swój kolejny pomysł, który we mnie  dojrzewał, a mianowicie rozbudować swoją wędzarnię o grilla. Pogoda dopisuje, więc na co czekać. Najpierw wizyta w składzie  budowlanym, zakup materiałów i do roboty. Postanowiłem dokonać małej  modyfikacji i w miejscu gdzie była półka wymurować grilla.

Wymyśliłem sobie, że będzie to grill z cegieł, który potem obuduję np. łupkami oraz, że góra będzie łukowato zakończona. Wszystko było ok. do momentu gdy doszedłem do kładzenia cegieł w łuk.  Okazało się, że to nie taka prosta sprawa i chylę czoła przed  budowniczymi wielkich budowli gotyckich – to dopiero sztuka!
Pogoda dopisuje, więc na co czekać. Najpierw wizyta w składzie budowlanym, zakup materiałów i do roboty.
Postanowiłem dokonać małej modyfikacji i w miejscu gdzie była półka wymurować grilla. Wymyśliłem sobie, że będzie to grill z cegieł, który potem obuduję np. łupkami oraz, że jego góra będzie łukowato zakończona. Wszystko było ok. do momentu gdy doszedłem do kładzenia cegieł w łuk. Okazało się, że to nie taka prosta sprawa i chylę czoła przed budowniczymi wielkich budowli gotyckich - to dopiero sztuka. Dzięki pomocy i pomysłowi sąsiada Daniela / dzięki!/ jakoś z problemem się uporałem i powstał ten łuk. Nie jest to może arcydzieło i nie do końca wyszło prosto, ale co tam, przynajmiej wiem, że sam to zbudowałem. Budowa zajęła mi równe 4 dni, a tylko dlatego aż 4 dni, że właśnie cegły kładzione po łuku w.g przyjętej metody, można kłaść dziennie 2 warstwy i czekać na załapanie cementu. Polecam do tej operacji zaprawę klinkierową Atlas - jest skuteczna , dobrze, szybko i skutecznie wiąże.
W trakcie wymuszonych przerw w pracach murarskich zrobiłem sesję wędzarniczą z udkami indyka, wykorzystując już częściowo postawionego grilla. To kolejny argument za, w postawieniu grilla, można doskonale go wykorzystywać we wstępnych etapach wędzenia - rozwieszenie surowych wędzonek, a nawet podsuszanie, no i grillowanie. 
Same korzyści!
Fotogaleria z budowy wraz z opisami 
Jak wyszło, pozostawiam Waszej ocenie. Przy okazji wyczyściłem całe oczko wodne - bo wypada raz na 4 lata zrobić generalne porządki. Teraz przede mną kolejne prace, wyłożenie miejsca przed wędzarnią kostką brukową, ale najpierw kilka sesji wędzarniczych z rybami. Pogoda się poprawia, więc czas ruszyć na pstrąga.
 
stat4u
Copyright 2017. All rights reserved - LEGANET.PL
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego